Kto sme

Občianske združenie Pangaea je mimovládna nezisková organizácia, ktorá sa venuje ochrane prírody a hospodáreniu v krajine Bielych Karpát, vzdelávaniu verejnosti, šíreniu a propagácii ekologického hospodárenia.

Počas prvých rokov nášho pôsobenia sme vytvorili niekoľko nových vzdelávacích programov pre základné školy a vydali metodické príručky pre učiteľov. V projekte na záchranu ohrozeného sysľa sme premiestnili do nového domova niekoľko stoviek sysľov, pracovali sme na odbornom návrhu ochrany lužných lesov na Váhu a na výskume dubových lesov v okolí Nitry. Systematickým odstraňovaním nepôvodných krovín sme vrátili priestor hlaváčikom, poniklecom a orchideám na nitrianskych lúkach, vyvešiavaním búdok sme zas poskytli domov rôznym druhom vtákov a drobných cicavcov. Usporiadali sme viacero letných táborov, školských akcií, školení pre učiteľov a akcií na vzdelávanie verejnosti a viedli odborné exkurzie na výskum v rôznych ekosystémoch. Venujeme sa tiež tvorbe ekologických záhrad a ekopedagogických plôch.
V obci Nová Bošáca v Bielych Karpatoch sme pred piatimi rokmi založili výskumné a vzdelávacie centrum, ktorého rozvoj je v súčasnosti našou hlavnou aktivitou. V Novej Bošáci usporadúvame wokrshopy, kurzy, pracovné a vzdelávacie víkendovky a exkurzie, staráme sa o pol hektárovú permakultúrnu záhradu a v súčasnosti sa naša práca zameriava na znovuzavedenie hospodárenia v 12 hektárovom ovocnom sade.

Mapujeme staré a lokálne odrody jabloní , hrušiek , jedince oskoruše domácej a snažíme sa o ich záchranu a popularizáciu.

Sign Our Guestbook

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s